Trwa akcja montażu 583 biletomatów w wagonach tramwajów. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie pasażerów, którzy skarżą się, że po tym jak nie można kupić biletu u maszynisty, często muszą jechać na gapę. Powód? Nie ma gdzie kupić biletu!

Tramwaje Warszawskie zamontowały pierwsze nowe biletomaty w swoich pojazdach. Urządzenia są już w dziewięciu tramwajach, a kolejnych kilkadziesiąt pojawi się jeszcze w marcu.

Montaż następnych kilkuset, który zostanie wykonany głównie w nocy, Tramwaje Warszawskie zaplanowały na kolejne miesiące, aż do września.

To realizacja umowy z Mennicą Polską na leasing 583 nowoczesnych biletomatów, podpisanej w listopadzie 2018 roku. Zamówienie może zostać powiększone o kolejne 178 urządzeń, które trafią do nowo zakupionych tramwajów. Wartość kontraktu, który obejmuje również kilkuletnią obsługę serwisową, to prawie 21 mln zł netto, z czego leasing wszystkich biletomatów (761 sztuk) to prawie 11 mln zł.

Płatności bezgotówkowe w Polsce i na świecie zyskują zwolenników. Z badań wynika, że aż 61 procent Polaków chce móc płacić kartą wszędzie. Z badań wynika także, że aż 58 proc. Polaków ma kartę płatniczą, a odsetek ten wzrasta znacznie, jeżeli uwzględnimy mieszkańców dużych miast (powyżej 500 tys.), gdzie karty debetowe czy kredytowe ma aż 75 proc. mieszkańców.

Dlaczego nie musimy martwić się przeludnieniem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *