Przejdź do treści
Życie Stolicy
  • Strona główna
  • Stolica
  • Kraj
  • Świat
  • Bezpieczeństwo
  • Polityka
  • Społeczeństwo
  • Zdrowie
  • Wideo
  • Autorzy
    • płk Ireneusz Kulesza
    • Aleksandra Rachwał
    • Matka Polka
    • Jaok Janusz
    • Tȟašúŋke Witkó
    • Blanka Aleksowska
    • Antoni Macierewicz
    • Romuald Szeremietiew
    • Jan Pawlicki
    • Wojciech Wybranowski
  • Kontakt
Życie Stolicy | Główna

Absurdalna stawka za śmieci dla nieruchomości bez kanalizacji!

przez Anna Walarowska 15 października 2020
15 października 2020
1,7K

Z doniesień wynika, że nowe podwyżki opłat za śmieci w Warszawie najbardziej odczują mieszkańcy domów bez sieci wodociągowej. Takie rodziny będą zmuszone zapłacić według wskaźnika zużycia wody – 4m3/os/mc. Oznacza to, że czteroosobowa rodzina będzie musiała zapłacić ponad 200 złotych miesięcznie. Internauci komentują, że Warszawa staje się miastem absurdów.

Należy wspomnieć, że na terenie stolicy jest około 17 tysięcy posiadłości, które nie są podłączone do sieci wodociągowej.

Kto będzie najbardziej poszkodowany nowymi podwyżkami opłat za śmieci w Warszawie? Mieszkańcy domów bez sieci wodociągowej (tak, są tacy w Warszawie!) zapłacą wg absurdalnego wskaźnika zużycia wody – 4m3/os/mc !!! Przy 4os rodzinie za odpady przyjdzie zapłacić ponad 200 zł/mc

— Smog Wawerski (@smog_wawerski) October 14, 2020

Od marca warszawiacy płacą za wywóz śmieci 65 zł w blokach lub 94 zł w domu jednorodzinnym. Opłata nie jest zależna, od ilości wyprodukowanych śmieci ani od liczby osób w deklaracjach. Natomiast teraz opłata będzie naliczana od ilości zużytej wody. Taki projekt po raz pierwszy pojawił się w maju. Proponowano ówcześnie 12,73 zł za metr sześcienny wody. Pomysł nie spodobał się mieszkańcom, jednak mimo to do niego powrócono.

CBA zatrzymało dziennikarza TVN – powoływał się na wpływy

WARSZAWA, OPŁATA ZA ŚMIECI, STOLICA, OPŁATA OD ILOŚCI ZUŻYTEJ WODY, WODA, OPŁATY, PODWYŻKI, ŚMIECI

  • 0
    Share
    Facebook
  • 0
    Share
    Twitter
  • 0
    Share
    LinkedIn
  • 0
    Share
    Życie Stolicy
OPŁATA OD ILOŚCI ZUŻYTEJ WODYopłata za śmieciopłatypodwyżkiśmieciStolicawarszawawoda
Anna Walarowska

Poprzedni artykuł
„Czas nerwowego oczekiwania”
następny artykuł
Miasto nie przygotowało stołecznych szpitali na II falę koronawirusa!

Powiązane artykuły

Inwestycja MTM Konstrukcje w Tuchowie pod znakiem zapytania?

6 czerwca 2026

Wybory 4 czerwca 1989 r. były elementem procesu...

5 czerwca 2026

Mazowiecki Senior Roku – wybieramy od 08 do...

4 czerwca 2026

Laboratorium 4.0 – nauka zawodów przyszłości na Mazowszu

4 czerwca 2026

Sebastian Kaleta – interwencja poselska – Tempo 30...

4 czerwca 2026

CH Ursynów zaprasza do swojej strefy podczas Dni...

3 czerwca 2026

3 komentarze

Tina 16 października 2020 - 18:35

To nie nieruchomości nie podłączone do kanalizacji są najbardziej poszkodowane tylko te, które wodę mają ale nie mają kanalizacji jak cała moja ulica. Nasze ogrody były podlewane a wodomierz jest bez podlicznika, bo go nie musiał mieć, bo nie mamy kanalizacji. Mamy fikcyjne ogromne zużycie wody niby na cele bytowe, bo mamy spore działki. Tu absurd polega na tym, że nie wiadomo ile wody było użyte na cele bytowe. Podlicznika nie ma i zamontowanie go teraz nic nie da, ponieważ metry sześcienne wody średnio z 6 miesięcy POPRZEDNICH będą mnożone przez stawkę ustaloną na 12,75 chyba. Ja nie dysponuję odczytami za poszczególne miesiące, żeby sobie wybrać lepsze miesiące, bo płacę półrocznie i nie mam odczytów miesięcznych. Ostatni okres półroczny skończył się we wrześniu czyli objął mi cale lato i całe podlewanie.
W moim przypadku to jest od grudnia 360 zł miesięcznie za mały domek zamieszkały przez 1 osobę. Jakim
bezmózgiem trzeba być, żeby tak uchwalać przepisy. Tak więc 250 zł za rodzinę miesięcznie to w moim przypadku by była promocja! bo ja za jedną osobę mam już wyliczenie na 360zł. Teraz myślę zupełnie poważnie na wycinką części roślin, żeby nie podlewać, komu potrzebne świeże powietrze?
Cóż pozostaje ? wyciąć drzewa, iść do Sądu, wyprowadzić się?

Rafał 17 października 2020 - 16:44

A ja mieszkajac w centrum Warszawy dalej nie mam centralnego..tylko na gaz..🤣🤣

Krzysiek 22 października 2020 - 14:17

Generalnie od wprowadzenia tych wszystkich ustaw, gdzie zniknęła cała masa mniejszych firm, a mieszkańcy stracili jakikolwiek wybór….

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

WSPIERAJ PRAWDZIWE MEDIA
To numer naszego konta
66 1160 2202 0000 0004 6654 5754 Dziękujemy

Logo Wbijam Szpile - partner serwisu Zycie Stolicy

Najnowsze artykuły

  • Inwestycja MTM Konstrukcje w Tuchowie pod znakiem zapytania?
  • Wybory 4 czerwca 1989 r. były elementem procesu zdrady i zmowy elit
  • Mazowiecki Senior Roku – wybieramy od 08 do 30 czerwca
  • Laboratorium 4.0 – nauka zawodów przyszłości na Mazowszu
  • Sebastian Kaleta – interwencja poselska – Tempo 30 na Zaciszu
  • CH Ursynów zaprasza do swojej strefy podczas Dni Ursynowa 13 czerwca
  • OFFowe Kino z Lotto w czerwcu 2026 w Multikinie
  • Boże Ciało i długi weekend czerwcowy pod znakiem bardzo dynamicznej pogody?
  • Warszawa zwalnia do 30 km/h. Kolejna dzielnica na celowniku ratusza!
  • KGS: Dlaczego KHBC rezygnuje z dochodzenia roszczenia odszkodowawczego?

Opinie

Wybitni polscy historycy, naukowcy i działacze społeczni publikują...

30 grudnia 2025

Książka na każdy dzień. Nr 6 Dymitry Glukhowsky...

3 kwietnia 2025

Książka na każdy dzień. Nr 5 Neil Gaiman...

24 marca 2025

Książka na każdy dzień. Nr 4 Irving Stone...

23 marca 2025

Książka na każdy dzień. Nr 3 Evelyn Waugh...

20 marca 2025

Najnowsze komentarze

  • Niesygnalista - PAIH: Ministerstwo Rozwoju jak Poncjusz Piłat ws. zwolnienia dyscyplinarnego sygnalistki
  • Łukasz - Za żart z KSeF zarzut karno-skarbowy i groźba 8 lat więzienia?
  • Nie mają co robić - KGS: Masowe zwolnienia by realizować Plan równości płci?
  • myślący katolik - Projekt ustawy o statusie „osoby najbliższej” to „związki partnerskie” pod nową nazwą
  • myślący katolik - Projekt ustawy o statusie „osoby najbliższej” to „związki partnerskie” pod nową nazwą

Popularne artykuły

  • 1

    Państwo, piwo i niespełniona obietnica. Dlaczego ustawy o asystencji osobistej dla niepełnosprawnych wciąż nie ma?

  • 2

    Spacer z dzieckiem i zakupy w sklepie monopolowym. Tłumaczył, że piwo pomoże mu na kaca.

  • 3

    O tym nie wiedzieliście… AMANTADYNO, MOJA POLSKA SCHIZOFRENIO.

  • 4

    Wołomin: Są wyniki sekcji zwłok 13-letnich dziewczynek. Dzieci miały czarne ubrania i wyraziste makijaże

  • 5

    Amantadyna jednak działa! Naukowcy z Cambridge potwierdzają odkrycie Polaków

  • 6

    Z nowym chłopakiem odwiedziła byłego męża. Ten chwycił za nóż i wbił mu w odbyt

  • 7

    „Szwadrony Trzaskowskiego”. Kogo i po co szkoli Warszawa?

  • 8

    Ile wynosi rzeczywista liczba mieszkańców Warszawy? Dane zaskakują!

  • 9

    Ordynator oddziału zakaźnego twierdzi, że pandemia koronawirusa to fikcja!

  • 10

    Dwie 13-latki powieszone w lesie. Na ciała trafiła przypadkowa osoba

  • 11

    Wichura zniszczyła część Cmentarza Bródnowskiego!

  • 12

    Nieoficjalne informacje w sprawie powieszonych w lesie 13-latek

  • 13

    Dantejskie sceny i bierność ochrony oraz klientów. Co się wydarzyło w Arkadii?

  • 14

    Zostawił gazik w sercu, bo o nim zapomniał.

  • 15

    Zamienił opakowania i do kasy przyniósł wiertło z niższą ceną. Okazało się, że jest wykładowcą w szkole policyjnej

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Youtube
  • Email

@2020 - ZycieStolicy.com.pl | Polityka prywatności

Zarządzaj zgodami plików cookie
Pliki cookies w Naszej witrynie, używane są do spersonalizowanych reklam

Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Funkcjonalne Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych. Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
  • Zarządzaj opcjami
  • Zarządzaj serwisami
  • Zarządzaj {vendor_count} dostawcami
  • Przeczytaj więcej o tych celach
Zobacz preferencje
  • {title}
  • {title}
  • {title}
Życie Stolicy
  • Strona główna
  • Stolica
  • Kraj
  • Świat
  • Bezpieczeństwo
  • Polityka
  • Społeczeństwo
  • Zdrowie
  • Wideo
  • Autorzy
    • płk Ireneusz Kulesza
    • Aleksandra Rachwał
    • Matka Polka
    • Jaok Janusz
    • Tȟašúŋke Witkó
    • Blanka Aleksowska
    • Antoni Macierewicz
    • Romuald Szeremietiew
    • Jan Pawlicki
    • Wojciech Wybranowski
  • Kontakt