Wczoraj (28 kwietnia) odbyły się gonitwy inaugurujące Jubileusz 80-lecia Toru Służewiec.

Kilka tysięcy miłośników wyścigów i koni obejrzało wczorajszą inaugurację sezonu. Nagrodę otwarcia zdobył – trenowany przez Macieja Jankowskiego – Fruit Night, z Aleksandrem Kabardovem w siodle. Dystans wyścigu wynosił 1800 metrów. W gonitwie na 1400 metrów, w grupie III 3-letnich koni, wygrał Dreambel, którego prowadził I. Wójcik. Nagrodę Generała Władysława Andersa w trzecim wyścigu na 1800 metrów zdobył Grants Black, w którego siodle siedział dżokej M. Abik. Nagrodę Comety (kat. B) w czwartej gonitwie (dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej) na 2000 metrów, uzyskała General Lady, którą kierował dż. A. Reznikov.

W biegu piątym na 1600 metrów (Gonitwa handikapowa I grupy dla 3-letnich koni. Wagi według handikapu generalnego minus 10 kg) zwycięzcą został Interview, osiodłany przez dż. M. Abika. W gonitwie szóstej, Nagrodę Skowronka wywalczył sobie Pontarion z S. Abaevem. W siódmym wyścigu natomiast na metę, jako pierwszy dotarł Jouri Al Kharrat, prowadzony przez A. Chopyka. Ostatnią gonitwę, która przeznaczona była dla 4-letnich i starszych koni III grupy wygrał Polski Lord z dż. M. Abikiem na siodle.