Site icon ZycieStolicy.com.pl

250 tys. złotych z gabinetu Prezydenta Warszawy dla adwokata Sławomira Nitrasa!

Sławomir Nitras Rafał Trzaskowski

-Arkadiusz Matusiak adwokat, który uczył parlamentarzystów PO jak zachować się podczas zatrzymania zarobił 250 tys. złotych na umowach z Gabinetem Prezydenta Warszawy!

-Zatrudnienie adwokata nastąpiło bez przetargu!

-Rafał Trzaskowski zapłacił Matusiakowi za reprezentację jego oraz m. st. Warszawy z publicznych pieniędzy blisko ćwierć miliona złotych!

-Matusiak reprezentował także Sławomira Nitrasa z PO w sporze z Marszałkiem Sejmu

Gabinet Prezydenta Rafała Trzaskowskiego zapłacił z publicznych pieniędzy prawie 250 tys. złotych Kancelarii Adwokackiej Arkadiusza Matusiaka za „Analiza materiałów oraz zastępstwo procesowe Prezydenta m. st. Warszawy oraz Miasta Stołecznego Warszawy jako pokrzywdzonych w karnych postępowaniach przygotowawczych oraz sądowych wszystkich instancji.” Ten sam adwokat miał według doniesień medialnych, uczyć posłów Platformy Obywatelskiej jak zachowywać się podczas zatrzymania przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Reprezentował też Sławomira Nitrasa w sporze z byłym Marszałkiem Sejmu.

Z prokuratury do adwokatury

Mec. Arkadiusz Matusiak zanim został adwokatem był prokuratorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga specjalizującym się w ściganiu przestępstw korupcyjnych. Na stronie kancelarii związanej z prawnikiem możemy przeczytać, że prowadził i nadzorował najpoważniejsze śledztwa w Polsce, prowadzone przez Policję, CBŚ, ABW i CBA.

Następnie został wziętym warszawskim adwokatem.

Jak donosił Newsweek, Matusiak prowadził szkolenie dla posłów klubu Platformy Obywatelskiej i pokazywał, w jaki sposób mają się zachowywać podczas zatrzymania przez CBA. Politycy największej opozycyjnej partii wzięli udział w wykładzie dotyczącym immunitetu poselskiego oraz tego, jak się zachować w czasie przeszukania przeprowadzanego przez CBA.

Pełnomocnik Nitrasa i pobitego profesora

Mec. Matusiak jest też pełnomocnikiem Sławomira Nitrasa – szczecińskiego barona Platformy Obywatelskiej. Matusiak reprezentował Nitrasa w jego sporze z szefem Kancelarii Sejmu i Marszałka Sejmu. Nitras uważał, że kary porządkowe nakładane na niego to mobbing i wytoczył proces przeciwko wyżej wymienionym, twierdząc że Marszałek Sejmu jest jego pracodawcą. Mec. Arkadiusz Matusiak w imieniu Sławomira Nitrasa domagał się odszkodowania.

W doniesieniach medialnych możemy też znaleźć informację, że Matusiak reprezentował „pro bono” na prośbę Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka – kierowanej przez Adama Bodnara, napadniętego profesora. Chodziło o sprawę brutalnego i skandalicznego pobicia profesora Uniwersytetu Warszawskiego przez Piotra R.. Mężczyzna został zaatakowany w tramwaju tylko dlatego, że rozmawiał po niemiecku.

Dla Trzaskowskiego i Ratusza

Jak udało nam się ustalić, jednym z mocodawców mec. Arkadiusza Matusiaka jest obecnie Prezydent m. st. Warszawy oraz m. st. Warszawa. Na obsłudze samorządu i kandydata na urząd Prezydenta RP – Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, kancelaria Matusiaka miała zarobić prawie ćwierć miliona złotych. Były prokurator, który prowadził szkolenia dla parlamentarzystów PO, obecnie reprezentuje Rafała Trzaskowskiego i Urząd Miasta st. Warszawy za publiczne pieniądze.

Bez przetargu

Udało nam się porozmawiać z mec. Matusiakiem. Jak twierdził to on prowadził szkolenia dla Parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i dotyczyły one zakresu immunitetu i ewentualnych kontaktów ze służbami mundurowymi w tym CBA, podczas zatrzymania czy innych czynności w których w grę może wchodzić sprawa immunitetu poselskiego. Pan mecenas potwierdził, że reprezentował także Sławomira Nitrasa. Nie chciał powiedzieć ile aktualnie spraw prowadzi na rzecz ratusza czy ile roboczogodzin poświęca na obsługę Prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Pytany o to co zdecydowało o zawarciu z nim umowy przez Gabinet Prezydenta Rafała Trzaskowskiego odesłał nas z tym pytaniem do rzecznik Prezydenta. Przyznał także, że jego kancelaria została wybrana do obsługi Rafała Trzaskowskiego bez procedury przetargowej, bowiem jest zatrudniona do prowadzenia spraw karnych, a w takiej sytuacji przepisy prawa nie wymagają rozpisania przetargu.