Mimo zapewnień Rafała Trzaskowskiego, że koszt naprawy kolektora ściekowego będzie wynosić około 12 milionów złotych, MPWiK podpisało z Inżynierią Rzeszów S.A. umowę dotyczącą odtworzenia układu przesyłającego ścieki do Zakładu „Czajka” na kwotę 23 milionów złotych.

„W dniu 2 października br. w siedzibie MPWiK podpisano umowę z Inżynierią Rzeszów S.A. na odtworzenie układu przesyłającego ścieki do Zakładu »Czajka«. Mając świadomość, jak ważne jest przywrócenie przesyłu ścieków rurociągami pod Wisłą dla mieszkańców Warszawy oraz środowiska naturalnego, Spółka w wykonaniu obowiązków informuje, że podpisała umowę na roboty budowlane dotyczące naprawy układu przesyłowego ścieków. Jej wartość to 23 mln zł netto. Roboty będą prowadzone 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu” – poinformowało w środowym komunikacie MPWiK.

24 Września Rafał Trzaskowski zapewniał o planowanej naprawie, a zgodnie z przekazanymi przez niego informacjami wykonawca miał zamontować nowe stalowe rury o długości około 100 m. Prace miały potrwać do połowy listopada. Przypominamy, że obecny most pontonowy z tymczasowym rurociągiem, może nie przetrwać zimy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja